Okruh kolem Bílé paní

Bílá paníPověstí o Bílé paní jste určitě slyšeli spoustu. Nyní máte možnost vydat se dokonce na její okruh. Předem vás ale musíme upozornit na to, že je poměrně náročný, a i když měří zhruba pět kilometrů, vyhraďte si na něj alespoň tři hodiny času.

Plni sil po modré

Načerpejte dostatek sil a vydejte se ze samotného středu obce Sloup v Čechách po modré. Po cestě kolem místního hřbitova se dostanete až k lesu, který vede do Sloupského skalního města. Nejprve vás čeká průchod Konvalinkovým dolem rozprostírajícím se mezi skalami a následně budete stoupat po Horní hraběcí cestě k vyhlídce Poštolek a k jeskyni nesoucí krásný název Jezevčí díra. Zde na vás čekají opravdu úchvatné výhledy do okolí.

Po severním úbočí Slavíčku se dostanete až k tolik očekávané skalní věži Bílá paní, která je zahalena nejrůznějším tajemstvím a opředena řadou pověstí. Pokud si vás tu Bílá paní nenechá, sestoupíte po modré kolem Ptačího vrchu k lesu a vydáte se cestou zpět do obce.

Foto: Jiří Kühn - www.luzicke-hory.cz

 

Další vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruhSloupský vyhlídkový okruh

Máte-li rádi turistiku v nádherné přírodě mezi skalami, pak je Sloupský vyhlídkový okruh stvořený přímo pro vás. Na trase dlouhé čtyři kilometry, jež je důkladně značená informačními tabulkami, poznáte nejkrásnější skalní vyhlídky okolo Sloupu v Čechách. > Více informací o okruhu

Fakta:

Délka: 5 km
Časová náročnost: 3 hod
Barva okruhu: modrá
Náročnost: vyšší