Okruh kolem Vilímkova rybníku

Okruh kolem Vilímkova rybníku - loukaPokud se chcete vydat poznávat krásy kolem Sloupu v Čechách, ale ze zdravotních důvodů, nebo třeba kvůli malým dětem nemůžete absolvovat túry po skalách, pak určitě oceníte okruh kolem Vilímkova rybníku. Ten je dlouhý tři kilometry a vede po rovině po sloupeckých lukách a lesích.

 

Studánka s pitnou vodou

Tento okruh vedoucí po červené vám poskytne neodolatelný výhled do okolí obce. Start trasy je u místní samoobsluhy a po úvozové cestě, kde minete řadu pískovcových sklepů, se dostanete až k Vilímkovu rybníku, u Okruh kolem Vilímkova rybníku - pískovcové sklepykterého teče i studánka s pitnou vodou. Můžete si tady nejen odpočinout, ale i se osvěžit na další putování. 

Březový háj s mysliveckou chatou

Budete-li od Vilímkova rybníku pokračovat dále po červené, dostanete se k březovému háji, na jehož okraji stojí Myslivecká chata. Lesem pak budete pokračovat až k rekreačnímu středisku, jež vlastní mladoboleslavská Škoda. Odtud už je to pak co by kamenem dohodil zpátky do obce. 

Tento okruh, který byl zprovozněn v roce 2005, je opravdu nenáročný a zvládnou ho jak malé děti, tak i senioři. I když je ale okruh nejméně náročný, nedoporučujeme ho absolvovat s kočárkem. Většina cesty je sice po rovině, ale v lese za březovým hájem je členitý terén, kde byste s kočárkem manipulovali těžko.

Fotografie:


> Všechny fotografie

 

Další vyhlídkový okruh

Okruh kolem Bílé paníOkruh kolem Bílé paní

Pověstí o Bílé paní jste určitě slyšeli spoustu. Nyní máte možnost vydat se dokonce na její okruh. Předem vás ale musíme upozornit na to, že je poměrně náročný, a i když měří zhruba pět kilometrů, vyhraďte si na něj alespoň tři hodiny času. > Více informací o okruhu

Fakta:

Délka: 3 km
Časová náročnost: 1 hod, 40 min
Barva okruhu: červená
Náročnost: nízká (pro děti i seniory)