Sloupský vyhlídkový okruh

 Sloupský vyhlídkový okruh ve Sloupu v ČecháchMáte-li rádi turistiku v nádherné přírodě mezi skalami, pak je Sloupský vyhlídkový okruh stvořený přímo pro vás. Na trase dlouhé čtyři kilometry, jež je důkladně značená informačními tabulkami, poznáte nejkrásnější skalní vyhlídky okolo Sloupu v Čechách.

 

Kudy kam

Na cestu se můžete vydat jak od Sloupského hradu, tak od místního koupaliště, a to po zelené. Lesní cesta vás přivede k Lesnímu divadlu, jehož prvopočátky spadají do doby mezi světovými válkami. Pokračovat budete až na skálu Na Stráži, kde stávala původní dřevěná chata sloužící jako rekreační středisko. Po jejím vyhoření zde byla vystavena rozhledna tyčící se do výšky 33 metrů.

Od rozhledny budete pokračovat k rozcestí U křížku, pojmenovaném podle dřevěného kříže, až k vyhlídce Emanuela Maxe po Dolní Hraběcí cestě. Z této vyhlídky budete mít nádherný výhled do Českého středohoří a na Lužické hory. Budete-li pokračovat dále po zelené, přijdete až k Hraběnčině vyhlídce a na kopec Klíč, který se rozprostírá 759 metrů nad mořem. Zelená vás pak dovede ještě na Hradní a Maxmiliánovu vyhlídku, kde budete mít jako na dlani nejen celý Sloup, ale i Nový Bor a Lužické hory. 

Další tři vyhlídky ukrývá ještě Sloupské skalní město, z nějž už se pak vrátíte Konvalinkovým dolem zpátky do Sloupu v Čechách.

I když ujdete pouhé čtyři kilometry, spatříte spoustu nádherných míst.

 

Další vyhlídkový okruh

Okruh kolem Cikánského údolí ve Sloupu v Čechách

Cikánské údolí s jeskyněmi

Malá a Velká cikánská jeskyně jsou ukryty v Cikánském údolí, ke kterému se dostanete, vydáte-li se po žluté podél Dobranovského potoka. Tento okruh začíná v ulici Pod Stráží. > Více informací o okruhu

 

 

Fakta:

Délka: 4 km
Barva okruhu: zelená
Náročnost: střední (strmé výšlapy)